En iyi blender

Son güncelleme: 28.05.24

Bu web sayfası okuyucularımız tarafından desteklenmektedir. Sayfada bulunan linkler üzerinden alışveriş yaptığınızda bunun karşılığında küçük bir komisyon alırız. Hakkımızda daha fazla

 

Blender Satın Alma Rehberi – 2024

 

Bir blender satın almadan önce, cihazı hangi amaçlar için kullanacağınızı iyi dünüşnmeniz gerek. Çünkü 2024’nin tüm blender markası modelleri tüm görevler için eşit derecede uygun olmayabilir.

Cihazı sık sık kullanmak ve özellikle kendi smoothielerinizi yapmak istiyorsanız, cihazın yeterli güce sahip olduğundan ve amaçlarınız için yeterli kapasiteye sahip olduğundan emin olmalısınız.

Aynı zamanda basit ve kolay bir kullanım da önemli bir rol oynar, çünkü kullanımı zor ve karmaşık olan bir cihazı kimse kullanmak istemez. Aynısı cihazın kullanım sonrası temizliği için de geçerlidir Nihayetinde, bir blenderin sahip olduğu ek fonksiyonlar en iyi blender’ın seçimini kolaylaştıracaktır.

 

Güç ve Kapasite

 

Mikserin watt olarak performansı önemlidir, fakat fiyatlar arasında bir karşılaştırma yaparsanız, bunun en önemli özellik olmadığını göreceksiniz. Çünkü salt performansın yanında en iyi sonuçları elde edebilmek için bıçakların konum ve düzeni de son derece önemli bir rol oynar. Karşılaştırılan cihazların arasından, yüksek fiyat ve 700 ile 1.000 watt arasında bir güce sahip olanlar en iyi sonuçları elde etti. Ancak, bu sizin alacağınız mikser aletinin de aynı özelliklere sahip olması gerektiği anlamına gelmiyor.

Ancak, genel tavsiye ile hareket edecek olursak, örneğin evde zaman zaman kullanmak üzere dayanıklı bir cihaz arıyorsanız, en az 80 – 100 € arası bir rakamı gözden çıkarmanız gerek. Çünkü çok basit cihazlar karıştırma yaparken gerekli performansı gösteremiyor. Örneğin yüksek güce sahip cihazlar iyi bir performans sergilerken, ucuz olan aletlerde ise genellikle istenen ufalama derecesi yakalanamıyordu. Özellikle yeşil smoothie yaparken kullanılan ince yapraklar, saplar mikser cihazları için ciddi bir sorun haline gelebiliyor. Burada kesinlikle mükemmel sonuçlar elde etmek istiyorsanız, profesyonel bir alet almak zorundasınız. Ancak 200 – 350 Euro fiyat aralığındaki cihazlar burada yi sonuçlar verebilir. Ama smoothies ile aranız yoksa, o zaman alt fiyat kategorisinden bir cihaz alıp rahatlıkla onu kullanabilirsiniz.

Kapasite açısından yaklaşık 2 litrelik bir hacmin 2-4 kişilik evde ortalama kullanım için en uygun olduğu kanıtlanmıştır. Bu, üst üste birden fazla karıştırma işlemi gerçekleştirmek zorunda kalmadan herkes için yeterli olan büyük miktarlarda gıda maddesini kolayca işlemden geçirmenizi sağlar.

 

Kolay Kullanım ve Fonksiyonlar

 

Mikser cihazını farklı uygulama alanları için yoğun olarak kullanmak istiyorsanız, aralarında özgürce seçebileceğiniz çeşitli ayar seçeneklerinin bulunduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle, meyvelerin veya sebzelerin kolayca ezilmesi için farklı, püreleme ya da milkshake karıştırma işlemi için farklı özelliklere ihtiyaç duyarsınız. Çünkü yapılacak her bir ürün, farklı bir karıştırma özelliğine gereksinim duyar. Örneğin, milkshake yapılırken, bileşenlerin iyi karışmasının yanında, hazırlanacak içeceğin yoğunluğunun ve akışkanlığının da belli bir standartta olması son derece önemlidir. Bu yüzden smoothie yaparken kullanacağımız mikser cihazına önemli oranda iş düşmektedir, çünkü içeceğin hem yoğun hem de içilebilir olması burada en önemli unsurdur aslında.

Bu nedenle, tek bir ayara sahip bir blender asla tüm tarifler için eşit derecede uygun olamaz. Ev kullanımı için düşünülmüş bir cihazın fonksiyonları, her defasında kullanma kılavuzu gerektirecek kadar karmaşık da olmamalıdır.

Bu nedenle, evde kullanımı için en iyi blender, işlevsellik, performans ve kolay kullanımın bir karışımını sunar. Burada ayrıca diğer alıcı ve kullanıcı yorumları da dikkate alınmalıdır, çünkü kullanımı zor olan bir cihaz genellikle olumsuz değerlendirmelere sebep olmaktadır. Aynısı, yetersiz karışım sonuçları için de geçerlidir.

 

Ek özellikler

 

Modern karıştırıcılar 16 farklı hız ayarına sahiptir ve genellikle stand üzerinde bir kontrol paneline sahiptirler.

Mümkünse, yüksek kaliteli bir karıştırma kabının var olduğunda dikkat edin. Burada üreticiler plastik, cam veya paslanmaz çelikten yapılmış çeşitli seçenekler sunmaktadır. Plastikten yapılmış kaplardan almanızı tavsiye etmiyoruz, çünkü bunların temizliği zordur, kolayca çizilirler ve ayrıca burada söz konusu gıda olduğu için hangi bileşenlerden oluştuklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Paslanmaz çelik modellerin dezavantajı ise karıştırma işlemi sırasında kabın içini göremiyor olmanızdır. Bu nedenle, burada tavsiye edilen kap camdan yapılmış olandır. Sayıca çok olan avantajları, kırılabilir olmasını tolere etmektedir. Ancak genel olarak, cam kaplar o kadar kalın ve sağlamdır ki, sert bir darbeye bile rahatlıkla dayanabilirler.

Bıçakların dizilişi ve düzeni ile ilgili olarak, kullanımdan sonra temizliğin kolay olması ve ürünün alternatif olarak bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan emin olun.

Genel olarak, mikser cihazları söz konusun olduğunda, başka cihazlar ile kıyaslandığında, yapılacak daha yüksek bir yatırımın oldukça iyi geri dönüşler sağladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle, yüksek kaliteli bir blender her zaman bir düğün veya doğum günü hediyesi olarak harika bir fikirdir. Modern cihazlar genellikle şefler tarafından tercih edilip kullanılır, çünkü bunlar çok yönlü, pratik, kolay temizlenir ve modele bağlı olarak mutfak tasarımına uyar.

 

 

 

 

Abone ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status