En iyi boks eldiveni

Son güncelleme: 28.05.24

Bu web sayfası okuyucularımız tarafından desteklenmektedir. Sayfada bulunan linkler üzerinden alışveriş yaptığınızda bunun karşılığında küçük bir komisyon alırız. Hakkımızda daha fazla

 

Boks Eldiveni Satın Alma Rehberi – 2024

 

Boks disiplininde aktif olabilmek için doğru ekipmana ihtiyacınız var. Ne tür bir boks eğitimi ve antrenmanı olursa olsun, bunu çok nadiren eldivensiz yapabilirsiniz. Burada asıl önemli olan kendi parmak, el ve el bileklerinizi korumaktır. “2020 yılının En İyi Boks Eldiveni” kategorisinde bir en iyi 5 listesi oluşturduk. Böylece size satın alma kararınızda yardımcı olabilmeyi umuyoruz. Aşağıda size, satın alma kararınızı vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlar hakkında sizi bilgilendirecek, bir satın alma rehberi sunmak istiyoruz. Eğer en iyi 5 listemize göz atar ve sunmuş olduğumuz bilgileri dikkate alırsanız, satın alma kararınızı çok daha kolay verebileceksiniz. Bir de bunun dışında kullanıcı yorumları ile ilgi biraz araştırma yaparsanız, hata yapma şansınız asla olmaz!

 

Boks Eldiveni Çeşitleri

 

Piyasada birçok boks eldiveni markası kıyasıya bir rekabet halindedir fakat her model aynı değildir ve her boks eldiveni de herkese uygun değildir. Piyasadaki çeşitlilik boyut, ağırlık ve malzemeden kaynaklanmaktadır öncelikle. Ve elbetteki boksun çeşitli alt kategorileri için farklı özelliklerde boks eldivenleri vardır. Böylece Tay Boks, Kick Boks veya Fitnes Boks koşullarına özel olarak uyarlanmış eldivenler bulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta kişisel gereksinim ve ilgili antrenman türüdür. Ancak bunu net olarak tespit ettikten sonra doğru eldiveni bulmaya bir adım daha yaklaşmışsınızdır.

Yapılan testte farklı türdeki boks eldivenlerini test etme olanağı bulduk. Herkesin eli farklıdır ve özellikle çocukların elleri daha hassas olduğundan erkek, kadın ve çocuklara göre farklı tür ve modellerde boks eldivenleri üretilmektedir. Kadın boks eldivenleri genelde daha ince bir yapıya sahiptir ve erkek boks eldivenlerine kıyasla daha hafiflerdir.

Hem ileri düzey hem de profesyonel kullanıcılar için çok sağlam ve dayanıklı olan yüksek kaliteli modellerin yanı sıra giriş seviyesi kullanıcılar için de ürünler bulabileceksiniz. Amatör bir sporcu olarak, her şeyden önce, kalın bir astar ve hafif bir ağırlığa dikkat etmelisiniz.

 

Özellikler

 

Koruyucu bir eldiven olarak amacını yerine getirebilmesi için bazı özelliklerin mutlaka var olması gerekir. Mutlaka bulunması gereken bir özellik, sağlamlıktır, çünkü ancak bu şekilde kendinizi sert yumruklara karşı koruyabilirsiniz. Bunun dışında bilekteki cırt cırtlı bant çok sıkı olmalıdır, böylece boks eldivenleri kaymaz ve hedefe tam isabetli olarak yumruklarınızı indirebilirsiniz.

Bazı üreticiler özellikle darbe alan veya emen yüzey üzerinde bazı özeller malzemeler kullanıyor ve ısı regülasyonunu iyileştirmek için özel astar malzemesi dahil ediyor – çünkü eldivenlerle antrenman yaparken eller hızlı bir şekilde terlemeye başlıyor. Ayrıca, koku oluşumunu en alt düzeyde tutmak amaçlanan bir diğer faktördür. Örneğin, kullanım sırasında cildi havalandırmak için iç kısımda küçük delikler bulunur — aslında kulağa çok basit geliyor, ama maalesef her modelde bunlardan bulunmuyor. Ancak, mümkün olduğunca uzun süre dayanan ve yüksek düzeyde konfor vaat eden bir eldiven arayan bir profesyonelseniz, bu özelliğe daha fazla dikkat etmelisiniz!

Eldivenin boyu da son derece önemlidir ve ellere uygun şekilde uyarlanmalıdır. Genel olarak, yetişkinler için önerilen standart eldiven boyu 14 oz’dur. Ancak, emin değilseniz ve ellerinizin özellikle çok büyük veya küçük olduğunu düşünüyorsanız, o zaman farklı boy ve yapılardaki boks eldivenlerini denemeniz tavsiye edilir — özellikle yeni başlayanlar için, eldivenin nasıl hissedilmesi gerektiğini anlayabilmek için bir uzmandan yardım almak iyi olacaktır.

Kalite ve Fiyat Kategorisi

 

Boksta yeni veya ileri düzey bir sporcu olmanıza bağlı olarak bir boks eldiveni modeline ihtiyaç duyarsınız. Ucuz boks eldivenleri genellikle yeni başlayanlar için tasarlanırken, son derece iyi bir fiyat performansa sahip ileri düzey kullanıcılar için yapılmış malzemeler de vardır.

Ucuz bir boks eldiveni genelde tüm kalite gereksinimlerini karşılayamaz ve bu nedenle müsabakalar için uygun değildir. Malzemeler dayanıklılık için tasarlanmamıştır ve yoğun kullanımdan sonra yıpranabilir, hatta yırtılabilir. Ayrıca astar birkaç güçlü darbeden sonra yıpranmaya başlar. Bu noktada bunların erkek, kadın veya çocuk eldivenleri olup olmadığı önemli değildir.

Performans göstermesi beklenen sporcular için profesyonel ekipman gereklidir. Darbeyi yumuşatan ve kemikleri, doku ve eklemleri koruyan sağlam, yüksek kaliteli malzemelere ihtiyaç duyarlar. Fiyatlar arasında bir karşılaştırma yapıldığında, bu özelliklere sahip boks eldivenleri elbette daha pahalıdır. Ancak profesyonel malzemeler söz konusu olduğunda asla tasarrufa gidilmemelidir. Profesyonel bir boks eldiveni tüm dayanıklılık testlerinden geçebilmeli, tercihen dayanıklı deriden yapılmalı ve uzun vadede beğendiğiniz bir tasarıma sahip olmalıdır.

 

 

 

 

Abone ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status