En iyi şişme jakuzi

Son güncelleme: 28.05.24

Bu web sayfası okuyucularımız tarafından desteklenmektedir. Sayfada bulunan linkler üzerinden alışveriş yaptığınızda bunun karşılığında küçük bir komisyon alırız. Hakkımızda daha fazla

 

Şişme Jakuzi Satın Alma Rehberi – 2024

 

Şişme jakuziler birkaç yıldır yoğun bir ilgi görüyor, dolayısıyla bu ilgiye paralel bir oranda bir piyasa arzı gözlemliyoruz. Bunun nedeni, kullanılan teknolojinin ve malzemelerin gittikçe daha ucuz hale gelmesi ve bu nedenle daha fazla sayıda tüketicinin bu ürünleri satın alabilmesidir. Elbette bu tarz bir ürün herkese uygun olmayabilir ve bir anlık heves sonucu size hiç uygun olmayan bir ürün satın alıp paranızı boşa harcayabilirsiniz. Bu nedenle etraflıca araştırın. Ölçü, özellik, donanım gibi kriterler açısından bir karşılaştırma yapın be piyasada ürünleri bulunan hangi şişme jakuzi markası var onu öğrenmeye çalışın. Bu nedenle, aşağıda şişme jakuziler hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız ve en sonda 2024 yılının en iyi şişme jakuzileri testimizin en iyi 5 listesinin bir genel bakışına erişebileceksiniz. Tüm bunlar karar vermeniz için yeterli değilse,  mutlaka bir kullanıcı yorumları araştırması yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Boyut ve işçilik

 

Amaçlarınız için en iyi şişme jakuzi elbette gerçekten de durmasını istediğiniz yere sığan ve oraya yakışan modeldir. Bu nedenle, ürünün dış ölçülerinin az da olsa değişebileceğini mutlaka hesaba katın ve şişme jakuzi için ayırdığınız yerde pompa ve filtre için de yer ayırmayı sakın unutmayın. Bu nedenle şişme jakuzinizi nereye kurmak isteyeceğiniz etraflıca düşünün, çünkü 1,80 metre çapındaki küçük sayılabilecek bir model bile aslında oldukça geniştir ve ilk bakışta sanılandan daha büyüktür. Banyonuzda monte edilmiş sabit ve kalıcı bir jakuzi ile kıyasla açık havada kullanılacak şişme jakuzinin biraz daha geniş ve konforlu olmasını istiyor aslında herkes, çünkü bu şekilde jakuzinizi arkadaşlarınız veya misafirlerinizle, çocuklarınız ya da eşiniz ile birlikte kullanma şansınız oluyor. Bu nedenle, en az 1,40 m’lik iç çapa sahip bir model tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu bağlamda, lütfen ürünün ağırlığını da dikkate almanızı öneriyoruz! Çünkü üç metrelik çapa sahip bir havuz genellikle 1.5 ton ağırlığa karşılık gelen 1.500 litreden fazla su ile doldurulabilir. Bu da her balkon için hiçbir şekilde uygun değildir.

Fiyatları karşılaştırırken mutlaka ürünün kalitesi ve işçiliğini de göz önünde bulundurmalısınız! Çünkü genelde çok ucuz bir fiyata sunulan şişme jakuzilerin malzemesi düşük kalitelidir ve işçilik de çok iyi değildir, zaten bu sayede ucuz bir fiyata satılması mümkün oluyor. Bununla dışında şişme jakuzinin dış malzemesi suyun basıncı ve kullanım nedeniyle çok fazla gerildiğinden, son derece dayanıklı olmalıdır ve her türlü hava koşuluna elverişli olmalıdır. Bu genelde ilk bakışta anlaşılamadığından, diğer kullanıcıların yapmış oldukları yorumları da dikkate alabilirsiniz. Testimiz bize en iyi dış malzemenin polivinil klorür olduğunu göstermiştir. Köpük veya diğer tekstil malzemeleriyle karıştırılırsa, yüzey biraz daha yumuşak hale gelir ve yine de sağlam ve dayanıklı kalır.

 

Diğer satın alma kriterleri

 

Satın alırken dikkat edilmesi gereken çok şey var. Burada öncelikle hangi özelliklere önem ve öncelik verdiğinizi düşünüp bunu iyice değerlendirmelisiniz. Ayrıca su ısıtma özelliğine sahip şişme jakuzi modelleri de var, böylece soğuk günlerde bile sıcak su sayesinde açık hava jakuzi keyfinize devam edebilirsiniz. Bu ısıtma elemanları elektrikle çalıştığından, 1000 litre suyu ısıtmak için belirli bir miktarda elektrik tüketiminin gerçekleşeceğini unutmayın tabi bu noktada. Suyun ısıtılma süresi ısıtma sisteminin boyutuna ve gücüne bağlı olarak birkaç saat sürebilir.

Bir jakuzide klasik hale gelen kabarcıklar ve masaj fonksiyonu da unutulmamalıdır tabi ki. Bu, çoğu modelde olan bir özellik olsa bile tüm modellerde olmak zorunda değildir. Burada asıl soru, bu özelliği gerçekten kullanıp kullanmayacağınızdır, çünkü hiç kullanmayacağınız bir özellik için boşu boşuna para vermemelisiniz. Bu yüzden bu kısmı iyice düşünüp verin kararınızı. Özellikle şişme jakuzi daha çok çocukların oynaması için alınacaksa ve rahatlayıp gevşemek değilse asıl amaç, masaj fonksiyonu veya hava kabarcıkları olmadan da alabilirsiniz ürününüzü. Aynısı, bardak tutucular veya boyun destekleri gibi ek özellikler için de geçerlidir. Bunlar rahatlamak için güzel, ama kesinlikle gerekli değildir.

Bu tarz konfor arttırıcı özelliklerin yerine kolay temizlenebilen bir ürün çok daha önemlidir. Jakuzinin temizlenmesi kolay olmalıdır ve mümkünse kendi kendini temizleme özelliğine sahip olmalıdır. Ayrıca, gece ve kullanılmadığı zamanlarda yaprak, böcek ve kiri uzak tutabilmek için bir kapak dahil olmalıdır, değilse de sonradan uygun bir kapak satın alınıp eklenebilmelidir. Havuzu zaman zaman farklı konumlara kurmak istiyorsanız, hafif ve taşınabilir olduğundan da emin olmalısınız. Özellikle, jakuziyi bağımsız olarak şişiren otomatik bir pompa, kurulumu oldukça kolaylaştırır.

Bir şişme jakuzi kimler için uygundur?

 

Bir şişme jakuzi hem bahçede hem de iç mekanda veya balkonda veya terasların çoğunda kullanılabileceğinden, çok yönlü olarak kullanılabilir ve bu nedenle birçok insanın kullanımı için uygundur. Eğer ürünün bir ısıtma fonksiyonu varsa, onu kışın açık havada veya kış bahçesinde sorunsuzca kullanabilirsiniz. Bahçedeki dinlenme ve rahatlama köşesinin bir parçası veya sauna sonrasında girmek için kullanılan havuz veya çocuklu aileler için uygun bir tür mini yüzme havuzu olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Böyle bir havuzun en güzel yanı, durduğu yerde herhangi bir hazırlık yapmak zorunda olmamanızdır. Tek başına durabilir veya belirli bir yere yerleştirilebilir. Güç kaynağı için bir piriz ve havuzu su ile doldurmak için bir hortum dışında başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Kompakt boyut nedeniyle, temizleme işlemi çok karmaşık ve yorucu değildir ve suyu düzenli olarak değiştirirseniz, klor ve diğer katkı maddeleri olmadan da havuzunuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Bu nedenle, prensip olarak, bu tarz bir satın alma, açık havada vakit geçirmeyi seven herkes için mantıklıdır ve tabii ki böyle bir ürün çocuklu aileler için özellikle güzeldir. Bu arada: Yaklaşık 2,40 – 2,50 metre çapında bir jakuzide 8 kişilik yer vardır. Bu nedenle şişme bir jakuzi yaz mevsiminde açık havada vereceğiniz parti için idealdir.

 

 

 

Abone ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status